We use 'cookies' in order to provide you with a better experience. By using our services, you agree to our use of cookies. (Learn More about Cookies) Close

Football | Result & Both Teams to Score

Fri 26 May
Time Match 1 X 2
14:00
Figueirense SC U20 v Barra FC U20 BRA U20 Copa Santa Catarina
31/20 6/1 14/1 32
14:00
Spain U19 (W) v Russia U19 (W) U19 Euro Champs Women
2/1 20/1 90/1 32
14:00
Hungary U19 (W) v Belgium U19 (W) U19 Euro Champs Women
19/2 9/2 12/5 32
14:45
PFC Montana 1921 v Lokomotiv Gorna Oriahovica BUL A League
5/1 18/5 4/1 32
15:00
FC Gorodeya v Neman Grodno BLR Belarus Premier League
19/4 15/4 6/1 32
15:00
USM El Harrach v Cs Constantine ALG Algeria Division 1
5/1 4/1 8/1 31
15:30
Nummelan Palloseura v Tampere United FIN Kakkonen
11/2 4/1 17/10 33
16:00
FK Krumkachy v FC Isloch BLR Belarus Premier League
11/2 15/4 19/4 32
16:00
RCA Raja Casablanca v Difaa El Jadida MOR Super League , Morocco
4/1 4/1 17/2 32
16:00
Olimpik Donetsk v FC Oleksandria UKR Vyscha Liga
4/1 4/1 15/2 32
16:00
Slaven Belupo Koprivnica v Hajduk Split CRO Division 1
3/1 7/2 7/2 32
16:00
Aswan SC v El Masry EGY Premier, Egypt
13/2 19/5 17/5 32
16:00
JSK Chabab Kasba Tadla v Kac Kenitra MOR Super League , Morocco
18/5 19/5 13/2 32
16:00
Chornomorets Odessa v FC Zorya Lugansk UKR Vyscha Liga
9/1 17/4 17/5 32
16:00
Jahn Regensburg v 1860 Munich GER Bundesliga 2
5/1 19/5 11/2 40
16:00
Sk Babite v FHK Liepajas Metalurgs LAT Virsliga
40/1 19/2 5/2 31
16:30
Shakhtar Donetsk v Dynamo Kiev UKR Vyscha Liga
29/10 19/5 13/2 32
17:00
Mas Maghrib A.fes v ASS Association de Sale MOR Morocco Cup
4/1 17/4 10/1 32
17:00
FC Vitebsk v BATE Borisov BLR Belarus Premier League
10/1 9/2 29/10 32
17:00
Neftochimik Burgas v Slavia Sofia BUL A League
17/4 15/4 6/1 32
17:30
WSG Wattens v Austria Lustenau AUT Division 1
11/4 7/2 5/2 37
17:30
SV Horn v LASK Linz AUT Division 1
31/10 7/2 13/5 36
17:30
FC Wiener Neustadt v FC Wacker Innsbruck AUT Division 1
9/4 7/2 31/10 37
17:30
Blau Weiss Linz v FC Liefering AUT Division 1
29/10 7/2 27/10 36
17:30
Pandurii Targu Jiu v Gaz Metan Medias ROM Divizia A
14/5 4/1 15/2 32
17:30
FAC Team Fur Wien v KSV 1919 AUT Division 1
23/10 19/5 6/1 36
18:00
Cibalia v NK Lokomotiva CRO Division 1
23/10 17/4 15/2 33
18:00
Rnk Split v Nk Osijek CRO Division 1
9/2 15/4 11/2 32
18:00
Ocs Olympique De Safi v RSB Berkane MOR Super League , Morocco
22/5 19/5 7/1 32
18:30
San Miguel v Argentino Quilmes ARG Prim C Metro
22/5 4/1 15/2 32
18:30
Carpi v Frosinone ITA Serie B
5/1 15/4 7/1 39
18:30
San Martin Burzaco v Sportivo Italiano ARG Prim C Metro
7/2 15/4 6/1 32
18:30
Berazategui v Deportivo Laferrere ARG Prim C Metro
6/1 19/5 5/1 32
18:45
Saint Patricks Athletic v Dundalk IRE Premier League
9/1 22/5 5/2 44
18:45
Cork City FC v Shamrock Rovers IRE Premier League
85/40 11/2 13/1 44
18:45
Galway FC v Bohemian FC IRE Premier League
15/4 15/4 11/2 42
18:45
Drogheda United v Derry City IRE Premier League
10/1 22/5 11/4 43
18:45
Athlone Town v UCD IRE First Division
19/2 9/2 12/5 33
18:45
Bray Wanderers v Sligo Rovers IRE Premier League
11/5 17/4 15/2 44
18:45
Shelbourne FC v Cabinteely FC IRE First Division
3/1 17/4 9/1 32
19:00
Finn Harps v Limerick FC IRE Premier League
11/2 15/4 3/1 42
19:00
Caracas FC v Anzoategui VEN Primera Division
29/10 19/5 13/2 32
19:00
Petrolero Yacuiba v Real Potosi BOL Bolivia Primera
21/10 18/5 17/4 32
19:15
Fram Reykjavik v IR Reykjavik ICE Division 1
27/10 4/1 7/1 32
19:15
Grotta v Throttur Reykjavik ICE Division 1
15/2 4/1 13/5 32
20:00
Husa Hassania Agadir v Chabab Rif Hoceima MOR Super League , Morocco
16/5 15/4 6/1 32
21:00
Independiente del Valle v CD Universidad Catolica Quito ECU Primera A , Ecuador
16/5 7/2 4/1 33
Sat 27 May
Time Match 1 X 2
22:00
Joinville v Tupi MG BRA Serie C
31/10 22/5 10/1 32
22:00
C.A. Aldosivi v Independiente ARG Primera Division
19/2 17/4 7/2 40
22:15
Criciuma SC v America Mineiro BRA Serie B - Brasileiro
19/5 19/5 7/1 32
23:00
Toronto FC v Columbus Crew USA Major League Soccer
5/2 15/4 11/2 67
23:30
Boa Esporte v Oeste SP BRA Serie B - Brasileiro
17/4 15/4 11/2 32
00:00
Bolivar v Blooming BOL Bolivia Primera
11/8 8/1 20/1 33
00:05
Club Ferro Carril Oeste v Club Atletico Chacarita Juniors ARG Nacional B
4/1 19/5 7/1 32
00:30
Goias v Brasil RS BRA Serie B - Brasileiro
17/5 19/4 12/1 32
00:45
Deportivo Tolima v La Equidad COL Primera A
4/1 19/5 7/1 32
04:00
Renofa Yamaguchi v FC Machida Zelvia JAP J-2-league
19/4 18/5 17/4 40
04:00
Yokogawa Musashino FC v Veertien MIE JAP Japan Football League
3/1 18/5 5/1 32
05:00
Shimizu S-Pulse v Yokohama F. Marinos JAP J-1 League
22/5 18/5 4/1 53
05:00
Sanfrecce Hiroshima v Jubilo Iwata JAP J-1 League
5/2 4/1 7/1 54
06:00
Kyoto Purple Sanga v FC Gifu JAP J-2-league
15/4 15/4 6/1 40
06:00
Kashiwa Reysol v Omiya Ardija JAP J-1 League
13/5 22/5 19/2 53
06:00
JEF United Ichihara-Chiba v Ehime FC JAP J-2-league
15/4 19/5 13/2 40
07:00
Shonan Bellmare v Montedio Yamagata JAP J-2-league
15/4 17/4 19/2 40
07:00
Jeonbuk Hyundai Motors v Suwon Bluewings SKR K League
3/1 15/4 11/2 36
07:00
Tokushima Vortis v Kamatamare Sanuki JAP J-2-league
29/10 22/5 19/2 40
07:30
Guizhou Zhicheng v Jiangsu Suning CHN China Super League
22/5 18/5 9/2 66
07:30
Liaoning Fc v Yanbian Fude FC CHN China Super League
31/10 15/4 6/1 66
08:00
Portugal U20 v Iran U20 U20 World Cup
12/5 11/2 15/1 33
08:00
Costa Rica U20 v Zambia U20 U20 World Cup
9/2 18/5 17/5 32
09:00
Yokohama FC v Nagoya Grampus JAP J-2-league
17/4 18/5 22/5 40
09:00
Pohang Steelers v Gangwon FC SKR K League
7/2 15/4 11/2 35
10:00
FC Anyang v Gyeongnam FC SKR K-League Challenge
9/2 18/5 4/1 32
10:00
FC Seoul v Ulsan Hyundai FC SKR K League
16/5 18/5 11/2 36
10:00
V-Varen Nagasaki v Tokyo Verdy 1969 JAP J-2-league
5/1 15/4 11/2 40
10:00
Sagan Tosu v Consadole Sapporo JAP J-1 League
18/5 4/1 15/2 52
11:00
Uruguay U20 v South Africa U20 U20 World Cup
12/5 19/4 21/2 33
11:00
Japan (U20) v Italy U20 U20 World Cup
6/1 15/4 22/5 32
11:35
Shanghai Shanggang FC v Beijing Guoan CHN China Super League
21/10 17/4 7/1 65
11:35
Tianjin SongJiang v Tianjin Teda CHN China Super League
16/5 19/5 13/2 66
11:35
Hebei CFFC v Changchun Yatai CHN China Super League
27/10 9/2 10/1 65
12:00
HIFK Helsinki v FC Inter Turku FIN Veikkausliiga
5/1 18/5 19/4 40
12:00
FC Lahti v HJK Helsinki FIN Veikkausliiga
13/1 19/4 16/5 40
12:00
PS Kemi Kings v VPS Vaasa FIN Veikkausliiga
6/1 15/4 4/1 40
13:00
Kasimpasa v Antalyaspor TUR Super Lig
18/5 7/2 23/10 40
13:00
Nykobing FC v FC Amager DEN Division 1
27/10 7/2 16/5 36
13:00
FC Fredericia v Vejle DEN Division 1
31/10 7/2 10/3 36
13:00
Hobro v Vendsyssel FF DEN Division 1
31/10 7/2 15/4 37
13:00
Helsinge Fodbold v Naestved DEN Division 1
11/5 5/1 12/1 37
13:00
Konyaspor v Akhisar Belediye TUR Super Lig
19/4 18/5 31/10 41
13:00
HB Koge v Roskilde DEN Division 1
11/2 18/5 31/10 36
13:30
PS TNI v Persela Lamongan IDN Indonesia Super League
5/2 4/1 7/1 33
13:30
Sriwijaya v Madura United IDN Indonesia Super League
27/10 4/1 8/1 32
14:00
Djurgardens IF v AFC Eskilstuna SWE Allsvenskan
17/10 13/2 16/1 54
14:00
RoPS Rovaniemi PS v KuPS FIN Veikkausliiga
11/2 18/5 18/5 40
14:00
NK Inter Zapresic v NK Istra 1961 Pula CRO Division 1
3/1 15/4 11/2 32
14:00
Kalmar FF v GIF Sundsvall SWE Allsvenskan
16/5 19/5 13/2 54
14:00
FC Haka v OPS-jp FIN Ykkonen
11/5 9/2 9/1 36
14:00
Varbergs BoIS FC v Falkenbergs FF SWE Superettan
5/2 4/1 7/1 41
14:00
JJK Jyvaskyla v Tampereen Ilves-Kissat FIN Veikkausliiga
19/2 17/4 16/5 40
14:00
Dalkurd FF v Atvidabergs FF SWE Superettan
2/1 19/4 19/2 40
14:00
Norrby IF v IK Frej SWE Superettan
10/3 7/2 22/5 41
14:00
Ka Akureyri v Vikingur Reykjavik ICE Premier league
31/10 18/5 9/2 33
14:00
Aberdeen v Celtic SCO Scottish FA Cup 2016/17
21/2 19/4 21/10 75
14:30
Venezia v Foggia ITA Lega Pro Playoffs
15/4 7/2 22/5 32
15:00
FC Slovan Liberec v Mlada Boleslav CZE Gambrinus Liga
10/3 7/2 31/10 32
15:00
Karvina v FK Jablonec CZE Gambrinus Liga
3/1 7/2 7/2 32
15:00
SJK v IFK Mariehamn FIN Veikkausliiga
10/3 17/4 9/1 40
15:00
Istanbul Basaksehir FK v Adanaspor TUR Super Lig
31/20 7/1 18/1 40
15:00
Slavia Prague v FC Brno CZE Gambrinus Liga
17/10 10/1 33/1 32
15:00
FC Viktoria Plzen v Vysocina Jihlava CZE Gambrinus Liga
7/4 9/1 28/1 31
15:00
Hradec Kralove v Bohemians 1905 CZE Gambrinus Liga
5/2 18/5 9/2 32
15:00
FC Slovacko v Sparta Prague CZE Gambrinus Liga
11/2 19/5 5/2 33
15:00
Marila Pribram v FK Tescoma Zlin CZE Gambrinus Liga
31/10 7/2 17/5 32
15:00
FK Teplice v Dukla Praha CZE Gambrinus Liga
9/4 19/5 6/1 32
16:00
Atalanta v Chievo ITA Serie A
23/20 13/2 14/1 69
16:00
IBV Vestmannaeyjar v Akranes ICE Premier league
11/5 19/5 6/1 32
16:00
Sandefjord v Odd Grenland NOR Tippeligaen
11/2 18/5 19/5 54
16:00
Arka Gdynia v Ruch Chorzow POL Ekstraklasa
27/10 9/2 10/1 36
16:00
Slask Wroclaw v Cracovia Krakow POL Ekstraklasa
31/10 18/5 19/4 37
16:00
Piast Gliwice v Wisla Plock POL Ekstraklasa
29/10 18/5 5/1 37
16:00
Fenerbahce v Trabzonspor TUR Super Lig
27/10 4/1 15/2 40
16:00
Gornik Leczna v Zaglebie Lubin POL Ekstraklasa
3/1 15/4 11/2 36
16:00
IFK Norrkoping v Halmstad SWE Allsvenskan
17/10 11/2 13/1 54
16:00
Degerfors v GAIS Gothenburg SWE Superettan
7/2 7/2 9/2 40
16:00
Bologna v Juventus ITA Serie A
11/2 18/5 85/40 70
16:05
Club Almagro v Instituto AC Cordoba ARG Nacional B
11/2 4/1 8/1 30
16:30
Arsenal v Chelsea ENG FA Cup
6/1 19/5 23/10 103
17:00
Dinamo Zagreb v Rijeka CRO Division 1
3/1 15/4 6/1 32
17:00
Servette v FC Aarau SWI Challenge League
15/8 19/5 19/4 32
17:00
El Nacional v Clan Juvenil ECU Primera A , Ecuador
16/5 4/1 15/2 32
17:00
Neuchatel Xamax v Winterthur SWI Challenge League
15/8 4/1 11/2 32
17:00
CA Colon v Gimnasia La Plata ARG Primera Division
17/4 22/5 21/2 40
17:00
Chiasso v FC Le Mont SWI Challenge League
3/1 7/2 17/4 33
17:00
FC Schaffhausen v FC Zurich SWI Challenge League
11/5 7/2 13/5 33
17:00
Wohlen v Wil SWI Challenge League
13/5 18/5 9/2 32
17:45
Voluntari v Astra Giurgiu ROM Cupei Romaniei
19/2 22/5 31/10 32
18:00
Eintracht Frankfurt v Borussia Dortmund GER German Cup
11/1 5/1 19/10 66
18:15
Cobh Ramblers v Waterford United IRE First Division
13/2 19/5 18/5 32
18:30
Benevento v Perugia ITA Serie B
22/5 7/2 6/1 40
18:30
Brown De Adrogue v CS Estudiantes ARG Nacional B
17/5 22/5 21/2 32
18:30
Club Atletico All Boys v San Martin De Tucuman ARG Nacional B
17/4 15/4 6/1 32
18:30
Genk v St Truiden BEL Jupiler
2/1 9/2 9/1 40
18:30
Longford Town v Wexford Youths IRE First Division
13/5 22/5 19/2 32
18:30
Seattle Sounders v Portland Timbers USA Major League Soccer
12/5 19/5 6/1 67
19:00
Angers v PSG FRA French Cup
33/1 19/2 21/10 60
19:00
Vasco Da Gama v Fluminense RJ BRA Serie A - Brasileiro
22/5 18/5 4/1 40
19:15
Banfield v Club Atletico Temperley ARG Primera Division
16/5 9/2 21/2 40
19:30
ABC Natal v Vila Nova FC Goiania BRA Serie B - Brasileiro
4/1 19/5 7/1 32
19:30
Londrina v Luverdense EC BRA Serie B - Brasileiro
7/2 4/1 17/2 32